ЗВЕРНИ УВАГУ

‡агрузка...

ПОГОДА у районі

КУРС ВАЛЮТ

КОРИСНЕ

ОПИТУВАННЯ, ТЕСТИ


02.05.2019

Чи потрібний у Червонограді скейт-парк?


15.04.2018

Пройди легкий, цікавий та водночас з хитринкою тест з англійської мови.


17.03.2018

Давайте перевіримо, чи добре Ви знаєте породи собак? (Тест)


18.10.2017

Опитування: де у Червонограді найсмачніша піца?


26.04.2017

ТЕСТ: а Ви добре знаєте місцевий говір?

Більше опитувань →

Цікаві тести →


РОБОТАРобота у Червонограді →

Робота в Польщі →


МИ У ФЕЙСБУЦІ

Трохи історії: міст через р. Солокія, як інженерно-технічна споруда, визнана об’єктом науки і техніки місцевого значення.

опубліковано : 27.02.2018

Фото: І. Напора


Іван Напора


Автомобільний міст, що знаходиться ближче центру старого міста Червонограда по вул. Богдана Хмельницького через річку Солокію, як інженерно-технічна споруда, визнана об’єктом науки і техніки місцевого значення.


З картографічних та інших історичних джерел достеменно відомо про часи, коли ще цього моста не було.Тоді з м. Мости до Кристинополя можна було потрапити лише через міст, котрий з’єднував береги р. Солокії по теперішній вул. Йосипа Сліпого, це було до 1876 року. Та вже в 1875 році уряд Австро-Угорської імперії, втілюючи в життя будівничі реформи, висунув план будівництва прямого і коротшого дорожного шляху через р. Солокію. Такий план вимагав спорудження моста в іншому місці, де тепер проходить вул. Богдана Хмельницького. Так з’явився новий міст через р. Солокію. Дорожне полотно з Сокаля через Кристинопільський новий міст аж до м. Мости було вимощене з цегли. Зразок такого мощення ми ще можемо бачити на площі в центрі старого міста Червонограда. Для цих будівельно-шляхових робіт було задіяне виробництво Сокальської цеґельні.
Сьогодні ж пофарбований в блакитний і жовтий кольори, міст по праву став називатися легендарним, адже він стійко пережив Другу Світову війну, залишивши на собі шрами від куль і снарядів. В 1939 році через міст і вздовж річки Солокія проходив кордон між Радянським Союзом і Польщею окупованою гітлерівською Німеччиною.З тих часів багато води витекло з Солокії в річку Західний Буг, та дивлячись на порівняльне фото, міст майже не змінився.


Сталевий міст, як культурна спадщина, підлягає кримінально-правовій охороні з 2013 року згідно наказу Міністерства культури України від 11.03.2013 р. Про затвердження порядку обліку об’єктів культурної спадщини.


Пошир для друзів!


Пошир для друзів!ЦІКАВО :
Загрузка...

ПРИЄДНУЙСЯ ДО НАС У СОЦМЕРЕЖАХ


сторінка : Блог Червонограда | Головна