ЗВЕРНИ УВАГУ


ПОГОДА у районі

КУРС ВАЛЮТ

ОПИТУВАННЯ, ТЕСТИ


02.05.2019

Чи потрібний у Червонограді скейт-парк?


15.04.2018

Пройди легкий, цікавий та водночас з хитринкою тест з англійської мови.


17.03.2018

Давайте перевіримо, чи добре Ви знаєте породи собак? (Тест)


18.10.2017

Опитування: де у Червонограді найсмачніша піца?


26.04.2017

ТЕСТ: а Ви добре знаєте місцевий говір?

Більше опитувань →

Цікаві тести →


РОБОТАРобота у Червонограді →

Робота в Польщі →


МИ У ФЕЙСБУЦІ

Як не стати жертвою кишенькового злодія.

опубліковано : 23.01.2019


Сьогодні ми переживаємо не найкращі часи нашого розвитку, навколо вирує нестабільність в державі і т.д. Деякі явища з цього часу знову стали присутніми в житті звичайних громадян: нестабільний курс долара і досить стрімке зростання рівня злочинності.


Різноманітні злочинці наповнили міста, зокрема й Червоноград, і цьому є кілька причин: чесно заробити в країні все важче, ціни стрімко зростають, а платіжки за комунальні послуги змушують витрачати левову частку заробітків, на їх оплату. Також важливим фактором є те, що військові дії на сході країни змусили велику кількість людей змінити місце проживання, і серед цих людей є чимала кількість злочинців зі стажем.


Методи вуличних злочинців


Багато людей стикалися з кишеньковими крадіжками і хай наслідки цієї неприємності не загрожують здоров'ю і життю, але втрачати цінності таким чином вкрай неприємно і прикро. Насправді кишенькове злодійство вимагає неабиякого таланту і задатків від природи: довгі спритні пальці, відмінна реакція, уважність і багато інших якостей. На початку двадцятого століття в Англії існували спеціальні школи для підготовки кишенькових злодіїв, де майбутніх крадіїв навчали всім премудростям нелегкої професії і саме кишенькові злодії вважалися найбільш елітним і рідкісним типом злочинців. Кишенькове злодійство ділиться на кілька типів: одні крадуть, накриваючи сумку плащем і відволікаючи увагу, інші – крадуть у громадському транспорті, треті – розрізають кишені або сумки бритвою чи іншим спеціально загостреним предметом.


Також є злодії, які використовують рибальські гачки, щоб викрасти гаманець з сумки жертви. На жаль, злодії не виглядають як типові злочинці й упізнати крадія в натовпі практично неможливо – це досить непримітні люди, які не притягують до себе уваги і підозрюють їх в останню чергу. Саму кишенькову крадіжку дуже важко помітити зі сторони, адже це дія відрепетирувана виконавцями сотні разів і займає буквально кілька секунд. Часто злодії працюють командами по двоє або більше: один відволікає, другий швидко «чистить» кишені або сумку жертви, яка нічого не підозрює і сам факт зникнення цінних речей помічає набагато пізніше, коли шукати злочинців вже пізно.


Кишенькові злодії – хороші психологи і актори, вони вміють відвернути увагу жертви і змусити її втратити пильність. Є безліч злодійських методів, щоб збити жертву з пантелику: пролити гарячий чай і довго вибачатися, запропонувати допомогу літнім людям, кинути під ноги деяку суму грошей, спровокувати будь-який скандал – у той час, як жертва відволікається, злодій краде гаманець за кілька секунд, вибачається і тихо йде. Жертва зауважує пропажу гаманця або телефону занадто пізно, коли злодій вже розчинився в натовпі. Переслідувати злодія теж не має особливого сенсу, адже вони працюють командами і здобич відразу ж передають непримітній людині, яка навіть не брала участі в самій крадіжці. У деяких злодіїв є щось, на зразок поняття честі і кредитки або документи вони підкидають власникам, забираючи лише гроші, але подібне – велика рідкість, і на благородство кишенькових злодіїв розраховувати не варто. Згідно зі статистикою – кожний четвертий міський житель ставав жертвою злодіїв, а випадки повернення документів можна перерахувати по пальцях.


Способи захисту від злодіїв


Отже, улюблені місця «роботи» кишенькових злодіїв можна визначити так – «місця скупчення людей». Під це визначення підходять: вокзали, громадський транспорт,площі туристичних міст, кінотеатри, кафе та ресторани… Словом, будь-яке місце, де до потенційної жертви можна підійти впритул, не викликаючи підозр.


Крадуть злодії переважно все, що можуть, але перевагу віддають гаманцям з грошима і кредитними картками та мобільним телефонам – згідно поліцейської статистики, найчастіше потерпілі заявляють про крадіжку саме цих речей.


Визначити кишенькового злодія серед натовпу насправді неможливо – ним може виявитись і чоловік, і жінка, як старшого віку так і зовсім молоді, вони можуть працювати в парі, поодинці і справляти враження абсолютно законослухняних громадян. Тому дієвим способом убезпечитись від кишенькової крадіжки є лише вжиті особисто Вами заходи і про них необхідно пам’ятати завжди


Фахівці не радять тримати в гаманці всі гроші і документи, краще розкласти деякі суми по внутрішнім кишеням. Також гаманець бажано тримати у внутрішніх кишенях, де він відчувається притиснутим до тіла, а сумочки та зовнішні кишені – погане місце для зберігання цінних речей. Не варто демонструвати гаманець і його вміст у людних місцях, також краще не демонструвати місце, де він зберігається, якщо потрібно дістати гаманець – краще зробити це максимально обережно і непомітно. Також, якщо є підозра, що злодій придивляється до вас – варто демонстративно звернути на нього увагу, заговорити – тоді він просто піде, не бажаючи привертати увагу. Бажано завжди слідкувати за своїми речами і періодично перевіряти, чи закрита сумка, чи є в кишені телефон. Не варто втрачати пильність, коли на вулиці підходить незнайомий чоловік або хтось притискається у транспорті. Уважність – основний, і ледь не єдиний, захист від злодіїв.


Не найсприятливіші часи, криза і розгул злочинності зовсім не зобов'язують цілодобово сидіти в безпечній квартирі, потрібно лише бути більш уважним. Є країни, в яких загублений гаманець обов'язково повернуть, але Україна до таких не належить. Але якщо не втрачати пильність на вулицях і в транспорті – ніяких неприємностей не буде, адже злочинцеві легше знайти неуважну жертву, ніж намагатися обікрасти того, з ким можуть виникнути проблеми. Уважність – не панацея, але вона може вберегти від багатьох неприємностей. Потрібно відзначити, що останнім часом метою крадіжки кишенькового злодія стали не гроші в гаманці, а дорогі мобільні телефони, ціна яких становить кілька тисяч гривень.


Якщо Ви помітили кишенькового злодія, краще за все, не привертаючи уваги, повідомити про це поліцейських. Якщо злодій збирається викрасти у людини майно і ніхто окрім Вас цього не помічає, приверніть до цієї події увагу оточуючих. Якщо ж кишеньковий злодій вже скоїв крадіжку, необхідно повідомити про це на оперативну лінію «102».

При цьому варта :
- запам'ятати прикмети зловмисника: у що був одягнутий, приблизний зріст, вік, статура;
- куди побіг зловмисник;
- описати викрадене майно;
- заблокувати кредитні картки;
дочекатися на місці працівників поліції.

За матеріалами відкритих інтернет джерелПошир для друзів!ЦІКАВО :

ПРИЄДНУЙСЯ ДО НАС У СОЦМЕРЕЖАХ


сторінка : Блог Червонограда | Головна