ЗВЕРНИ УВАГУ


ПОГОДА у районі

КУРС ВАЛЮТ

ОПИТУВАННЯ, ТЕСТИ


02.05.2019

Чи потрібний у Червонограді скейт-парк?


15.04.2018

Пройди легкий, цікавий та водночас з хитринкою тест з англійської мови.


17.03.2018

Давайте перевіримо, чи добре Ви знаєте породи собак? (Тест)


18.10.2017

Опитування: де у Червонограді найсмачніша піца?


26.04.2017

ТЕСТ: а Ви добре знаєте місцевий говір?

Більше опитувань →

Цікаві тести →


РОБОТАРобота у Червонограді →

Робота в Польщі →


МИ У ФЕЙСБУЦІ

Відтепер для платежу від 5 000 грн. потрібен паспорт або банківська карта.

опубліковано : 29.04.2020


З 28 квітня, в Україні набув чинності новий закон про фінансовий моніторинг, №361-IX. Головнa його зміна - це обов'язкова ідентифікація готівки угод від 5 тис. грн. Раніше це було потрібно при 15 тис. грн, а тепер все починається з суми втричі менше.


Щоб зробити грошовий переказ, поповнити картку в терміналі або купити товар в інтернеті на суму понад 5 тис. грн. - потрібно пред'явити паспорт або вставити в термінал / банкомати банківську карту.
При цьому закон визначає, що без ідентифікацій особи можна проводити наступні платежі:


1) операцій зняття коштів з власного рахунка;
2) сплата податків, зборів, платежів на соціальне страхування та до Пенсійного фонду, штрафів та оплати за житлово-комунальні послуги;
3) переказу коштів, коли платник (ініціатор переказу) і отримувач є суб’єктами первинного фінансового моніторингу, що надають послуги з переказу коштів, а також діють від власного імені та за власний рахунок;
4) переказу коштів, у разі якщо використовуються електронні платіжні засоби або електронні гроші для оплати товарів чи послуг і номер електронного платіжного засобу та/або наперед оплаченої картки багатоцільового використання супроводжує переказ на всьому шляху руху коштів;
5) переказ коштів з метою погашення кредиту на суму, що є меншою ніж 30 000 гривень;
6) переказу коштів між платником (ініціатором переказу) і отримувачем платежу, що проводиться через посередника, уповноваженого вести переговори та укладати договір купівлі-продажу товарів або послуг від імені платника (ініціатора переказу) або отримувача;
7) операції із забезпечення проведення переказу коштів, що здійснюються операторами послуг платіжної інфраструктури.


Додамо, що переводити гроші з однієї картки на іншу ви як і раніше можете. Тобто, якщо ви хочете купити щось в інтернет-магазині, вартістю, скажімо, 7000 гривень, ви цілком можете оплатити покупку своєю банківською картою. Адже ваша особа вже підтверджена у банку, який для відкриття рахунку просив у вас паспорт та ідентифікаційний код.


В листі Національного банку України за підписом Першого заступник Голови НБУ Катерини Рожкової від 13 квітня №25-0006/18603 уточнюється, що відповідно до частини 20 статті 11 Закону перевірка під час здійснення переказів без відкриття рахунка на суму, що дорівнює чи перевищує 30000 гривень, або суму, еквівалентну зазначеній сумі, у тому числі в іноземній валюті, банківських металах, інших активах, одиницях вартості, але є меншою за суму, передбачену частиною першою статті 20 цього Закону (400 000 гривень) здійснюється в порядку, визначеному статтею 14 цього Закону. Тоді ж як до внесення змін перевірці підлягали переведення коштів у сумі від 15 000 грн до 150 000 гривень.


Тобто з одного боку законодавство послабило фінансовий моніторинг для великих переказів і в той же час створило незручності для українців, що проводять дрібні розрахунки до 5000 гривень.


Нещодавно в соціальних мережах, передусім в Телеграм-каналах почали ширитися фейки про те, що з прийняттям зазначеного закону, безготівкові рахунки стануть фактично неможливими. Більше того, говорилось навіть про те, що для оплати комунальних рахунків необхідно буде відкривати рахунок у банку. Нацбанк відреагував на ці «інформаційні вкиди» і пояснив, що соціально значущі платежі можна буде проводити без нових обмежень. Ніхто не забороняв сплачувати у терміналах комуналку, штрафи і соцвнески.


Нагадаємо, закон був прийнятий в цілому у грудні 2019 року. Під час його розгляду, представниця фінансового комітету Верховної Ради, депутатка від «Слуги народу» Ольга Василевська-Смаглюк зосередилась на тому, що він, перш за все, стосується боротьби з фінансуванням тероризму та легалізації коштів, набутих назаконним шляхом.


Пошир для друзів!ЦІКАВО :

ПРИЄДНУЙСЯ ДО НАС У СОЦМЕРЕЖАХ


сторінка : Блог Червонограда | Головна