ЗВЕРНИ УВАГУ


КУРС ВАЛЮТ

ОПИТУВАННЯ, ТЕСТИ


02.05.2019

Чи потрібний у Червонограді скейт-парк?


15.04.2018

Пройди легкий, цікавий та водночас з хитринкою тест з англійської мови.


17.03.2018

Давайте перевіримо, чи добре Ви знаєте породи собак? (Тест)


18.10.2017

Опитування: де у Червонограді найсмачніша піца?


26.04.2017

ТЕСТ: а Ви добре знаєте місцевий говір?

Більше опитувань →

Цікаві тести →


МИ У ФЕЙСБУЦІ

У 13-річної дівчинки із Червоноградщини кашель був симптомом пухлини в грудях.

опубліковано : 08.02.2022


Хірурги Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру і кардіохірург Львівської обласної клінічної лікарні Дмитро Бешлей видалили 13-річній дівчинці з Червоноградського району Львівщини велику пухлину у грудній клітці (орієнтовно розміром як серце), яка швидко прогресувала і спричинила дитині проблеми із диханням та кровообігом. На щастя, батьки вчасно звернулися по допомогу до лікарів.


Проблеми у 13-річної Софії, як повідомила лікарям мама, розпочалися наприкінці минулого року. Донька прийшла зі школи додому і почала кашляти. Згодом з’явилась задишка.


«Одного дня вона не дійшла до школи, так їй було важко дихати. Місцевий педіатр виписала медикаменти для лікування кашлю. Проте кашель не проходив і задишка збільшувалась. Ми лікували кашель два тижні, але він не минав», – згадує мама пацієнтки Галина.

Тоді батьки поїхали з донькою в районну лікарню, аби здати аналізи і пройти обстеження. Під час УЗД лікар побачив пухлину у грудній клітці, яка стискала серце та легені. Батьків відразу скерували до Львова, в Західноукраїнський спеціалізований дитячий медичний центр. Тут дівчинку ще раз ретельно обстежили і призначили операцію з видалення пухлини. Біопсія показала, що пухлина у малої пацієнтки є доброякісною.

Хірурги Центру спільно з кардіохірургом Дмитром Бешлеєм провели надскладну операцію із видалення тератоми (пухлини) переднього середостіння, яка створювала дитині проблеми із диханням, стискала основні магістральні судини, серце і легені. Під час оперативного втручання хірурги застосували метод ESP-блоку (erector spinae plane block) – рідкісну анестезію для контролю болю в післяопераційному періоді.

«Дитина потрапила до нас в той момент, коли вже мала утруднення дихання, потребувала кисневої підтримки і стан дівчинки погіршувався, оскільки пухлина збільшувалась дуже швидко. Операція тривала майже чотири години. Це доволі рідкісне захворювання і може діагностуватися в різному віці. Торік ми прооперували трьох пацієнтів з таким діагнозом, а в цьому році це перший такий випадок з видалення тератоми у грудній клітці», – повідомив завідувач відділення дитячої хірургії Центру Богдан Романишин.

Дівчинка одужує, почувається добре і хоче якнайшвидше додому. За словами лікарів, її ще чекає період реабілітації, бо грудна клітка довго заживає. У майбутньому з маленькою пацієнткою буде все добре.

zaxid.net
ЦІКАВО :

МИ У СОЦМЕРЕЖАХ


сторінка : Блог Червонограда | Головна