ЗВЕРНИ УВАГУ


КУРС ВАЛЮТ

ОПИТУВАННЯ, ТЕСТИ


02.05.2019

Чи потрібний у Червонограді скейт-парк?


15.04.2018

Пройди легкий, цікавий та водночас з хитринкою тест з англійської мови.


17.03.2018

Давайте перевіримо, чи добре Ви знаєте породи собак? (Тест)


18.10.2017

Опитування: де у Червонограді найсмачніша піца?


26.04.2017

ТЕСТ: а Ви добре знаєте місцевий говір?

Більше опитувань →

Цікаві тести →


МИ У ФЕЙСБУЦІ

У боротьбі з хворобою Паркінсона допоможе амантадин.

опубліковано : 26.04.2022


В теперішній час в боротьбі з хворобою Паркінсона є засіб амантадин. В Україні гарно себе зарекомендував амантадин — препарат у вигляді таблеток.


Показання до застосування
- Хвороба Паркінсона, паркінсонізм (ригідні та акінетичні форми).
- екстрапірамідні розлади, спричинені прийомом нейролептиків чи іншими препаратами.
- невралгія при оперізуючому лишаї.
- втрата свідомості внаслідок черепно-мозкової травми.
- уповільнений вихід із наркозу.
- профілактика та лікування грипу (вірусу грипу А).


Фармакологічна дія
Противірусне, протипаркінсонічне. Стимулює виділення дофаміну з нейрональних депо, збільшує чутливість дофамінових рецепторів до медіатора. Противірусна дія пов'язана, можливо, зі здатністю амантадину блокувати проникнення вірусу А в клітини. Після прийому внутрішньо добре всмоктується із ШКТ. Cmax у крові визначається через 4 години після прийому внутрішньо. Проходить через гематоенцефалічний бар'єр, плацентарний бар'єр, проникає в грудне молоко. T1/2 - близько 15 год. Виводиться в основному нирками в незміненому вигляді.


Протипоказання
Гіперчутливість, психоз (в т.ч. в анамнезі), епілепсія, тиреотоксикоз, глаукома, гіперплазія передміхурової залози, печінкова та/або ниркова недостатність, вагітність (особливо І триместр), грудне вигодовування.


Амантадин має помірний протипаркінсонічний ефект.


Посилює вивільнення дофаміну з неушкоджених нейронів у синаптичну щілину і порушує зворотний нейрональний захоплення дофаміну. Підвищення концентрації дофаміну в центральній нервовій системі призводить до зменшення симптомів хвороби Паркінсона. Взаємодія амантадину з NMDA-рецепторами холінергічних нейронів базальних ядер. Амантадин, блокуючи ці рецептори, перешкоджає дії глутамату, що стимулює, на холінергічні нейрони. Це призводить до пригнічення холінергічної передачі в неостріатумі. Має деяку антихолінергічну активність. Можливий і нейропротекторний ефект амантадину щодо дофамінергічних нейронів чорної субстанції. Це пов'язують з блокадою NMDA-рецепторів, локалізованих на цих нейронах, та зменшенням надходження іонів кальцію до нервових клітин, що перешкоджає їх руйнуванню.


Амантадин має противірусний ефект. Відбувається блокада розриву оболонки вірусу грипу А та виходу його нуклеїнової кислоти усередину епітеліальних клітин дихальної системи; гальмування ранньої реплікативної фази вірусу, що проник у клітину.


Амантадин блокує М2-протонові канали і, перешкоджаючи ацидифікації внутрішнього середовища віріону, порушує процес дисоціації рибонуклеопротеїнів від білкового матриксу та вивільнення вірусного геному. Таким чином, препарат діє на ранньому етапі репродукції вірусу і тому ефективніший для профілактики грипу А або на початковій стадії захворювання. Є дані про їх можливий вплив і на більш пізній стадії, пов'язану зі зміною конформації гемаглютиніну.
ЦІКАВО :

МИ У СОЦМЕРЕЖАХ


сторінка : Блог Червонограда | Головна