ЗВЕРНИ УВАГУ


КУРС ВАЛЮТ

ОПИТУВАННЯ, ТЕСТИ


02.05.2019

Чи потрібний у Червонограді скейт-парк?


15.04.2018

Пройди легкий, цікавий та водночас з хитринкою тест з англійської мови.


17.03.2018

Давайте перевіримо, чи добре Ви знаєте породи собак? (Тест)


18.10.2017

Опитування: де у Червонограді найсмачніша піца?


26.04.2017

ТЕСТ: а Ви добре знаєте місцевий говір?

Більше опитувань →

Цікаві тести →


РОБОТАРобота у Червонограді →

Робота в Польщі →


МИ У ФЕЙСБУЦІ

Рак товстої кишки.

опубліковано : 23.02.2023


Рак товстої кишки – небезпечне для життя захворювання, яке, на жаль, широко поширене в усьому світі. За статистикою, цей вид раку займає 4-е місце в Україні за поширеністю серед жінок (після раку молочної залози) і 3-е місце – серед чоловіків (після раку легень та шлунка).


Група злоякісних пухлин різних відділів товстої кишки, об'єднаних загальною назвою "колоректальний рак", є сукупністю новоутворень, які можуть мати різне місце розташування, форму, будову клітин. Важливо своєчасно виявити ознаки розвитку злоякісного новоутворення та усунути ризик для життя пацієнта з використанням усіх доступних сучасних методів, які присутні в медичному закладі Medical Plaza, детальніше за посиланням https://medicalplaza.ua/uk/rak-tovstoyi-kiski-kolorektalnii-rak.


Що призводить до розвитку раку


Як правило, захворювання провокують не один-два, а цілий комплекс факторів. Зокрема, серед основних причин, що призводять до колоректального раку, виділяють такі:


1. Неправильний раціон харчування (обмежена кількість рослинної клітковини, вживання копчених та смажених продуктів, у яких утворюються канцерогенні речовини).

2. Хронічні запальні захворювання товстої кишки. На розвиток раку впливають особливості перебігу хвороби та її тривалість - значно, практично до 50%, підвищують ризик утворення злоякісної пухлини.

3. Поліпи товстої кишки. Науково доведено, що поодинокі поліпи збільшують ризик переродження новоутворення на ракову пухлину на 2-4%, множинні – на 20%, ворсинчасті – до 40%, аденоматозні (більше 3 см) – до 94%. При цьому зі збільшенням розміру поліпа більш ніж на 5 мм. пропорційно зростає і ризик його переродження на злоякісну пухлину.

4. Спадковість. Близькі родичі пацієнтів, яким було встановлено діагноз "колоректальний рак", або носії такого захворювання як дифузний поліпоз (множинні поліпи) мають найвищий ризик розвитку злоякісного новоутворення навіть у молодому віці.


Симптоматика колоректального раку


На ранніх стадіях симптоми можуть бути розмиті та неспецифічні. Вони можуть залежати від розташування, розмірів пухлини, розвитку метастазів у прилеглі тканини та органи.


Що може турбувати:


◾️ слабкість, дратівливість, зниження апетиту, розлад сну;

◾️ біль чи відчуття дискомфорту в області живота, що може супроводжуватися нудотою, блюванням, почуттям тяжкості;

◾️ запори, проноси, чергування запорів та проносу, здуття, бурчання у животі;

◾️ при зростанні пухлини та звуженні просвіту кишки більш ніж на половину спостерігаються симптоми кишкової непрохідності з безпричинними запорами;

◾️ кров'янисті виділення з фекаліями;

◾️ підвищення температури тіла (досить рідкісний симптом, що виявляється самостійно, який має насторожити).


Слід мати на увазі, що на ранніх стадіях рак може розвиватися практично безсимптомно або маскуватиметься під інші захворювання.


Поява одного, а тим більше кількох із перелічених симптомів, що особливо виникають у пацієнтів після 40 років, - привід негайно звернутися до кваліфікованого колопроктолога для ретельного обстеження!


Діагностика раку товстої кишки


Найважливішу роль у виявленні факторів ризику розвитку колоректального раку, поліпів, що мають високий ризик переродження в злоякісну пухлину, а також у ранньому виявленні пухлин при безсимптомному перебігу має комплексне діагностичне обстеження.


Лікарі-проктологи медичного центру Medical Plaza мають у своєму розпорядженні сучасний арсенал діагностичних методів та обладнання, яке необхідне для проведення комплексного та всебічного обстеження.


На початковому етапі проводиться збір анамнезу, скарг пацієнта та пальцеве ректальне дослідження прямої кишки. Потім застосовуються різні лабораторні та інструментальні методи:


1. Розширений спектр лабораторних аналізів (клінічний та біохімічний аналізи крові, дослідження специфічних онкомаркерів, аналіз калу на приховану кров та ін.);

2. Ендоскопічні дослідження:


◾️ ректороманоскопія дозволяє оглянути слизову оболонку товстої кишки протягом 15-30 см від анального каналу;

◾️ сигмоскопія – дослідження товстої кишки з відривом до 60 см від анального каналу;

◾️ колоноскопія дає можливість оглянути товсту кишку на всьому її протязі, виявляти та видаляти доброякісні новоутворення, зупиняти кровотечу, проводити біопсію тканин для подальшого гістологічного дослідження;


3. Рентгенографічні дослідження: іригоскопія, іригографія, як додаткові методи;

4. УЗ-діагностика органів черевної порожнини та малого тазу;

5. Біопсія з наступним гістологічним дослідженням тканин виявленої пухлини.


Крім того, пацієнту може бути рекомендовано проходження комп'ютерної та магнітоно-резонансної томографії.


Як додатковий метод – ДНК-аналіз, що дозволяє виявити наслідувану мутацію в генах, які відповідають за схильність до розвитку раку товстої кишки.


Регулярні профілактичні обстеження лікаря-проктолога Medical Plaza дають можливість провести діагностику ранніх форм колоректального раку, при виявленні яких пацієнта направляють на відповідне лікування.


Крім того, у плані профілактики раку важливо проводити своєчасне та ефективне лікування різних хронічних запальних захворювань товстої кишки, відмовитися від шкідливих звичок та організувати правильне харчування.


У відділенні проктології Medical Plaza працює команда висококваліфікованих лікарів, які мають успішний досвід діагностики різних захворювань товстої кишки, а також ефективної профілактики злоякісних новоутворень.
Звертайтесь!
ЦІКАВО :

МИ У СОЦМЕРЕЖАХ


сторінка : Блог Червонограда | Головна