ЗВЕРНИ УВАГУ


КУРС ВАЛЮТ

ОПИТУВАННЯ, ТЕСТИ


02.05.2019

Чи потрібний у Червонограді скейт-парк?


15.04.2018

Пройди легкий, цікавий та водночас з хитринкою тест з англійської мови.


17.03.2018

Давайте перевіримо, чи добре Ви знаєте породи собак? (Тест)


18.10.2017

Опитування: де у Червонограді найсмачніша піца?


26.04.2017

ТЕСТ: а Ви добре знаєте місцевий говір?

Більше опитувань →

Цікаві тести →


МИ У ФЕЙСБУЦІ

Як правильно робити побілку плодових дерев весною.

опубліковано : 18.03.2024


Весною, коли дерева прокидаються від зимового сну, важливо вжити заходів для захисту їх від сонячних опіків та різких температурних змін. Один із найефективніших методів цього захисту — побілка стовбурів та гілок дерев.


Переваги весняного біління дерев:

- Захист від сонячних опіків: Під впливом сонця взимку кора дерев може перегріватися, що спричиняє розтріскування. Біла побілка відбиває сонячні промені, ефективно захищаючи кору від перегріву.

- Боротьба зі шкідниками: Багато шкідників зимують у тріщинах кори, і біла побілка робить їх більш помітними для голодних птахів.

- Профілактика грибкових захворювань: Деякі грибки зимують на корі дерев, а біла побілка допомагає знищити їхні спори та зменшує ризик зараження.

Варіанти розчинів для біління дерев:

Класичний рецепт:


10 л води
3 кг гашеного вапна або крейди
500 г мідного купоросу
100 г казеїнового клею


З глиною та гноєм:

10 л води
2 кг гашеного вапна
1 кг жирної глини
1 лопата гною
250 г мідного купоросу


З канцелярським клеєм і карбофосом:

2 л води
300 г вапна
2 ст. л. мідного купоросу
200 г канцелярського клею
200 г глини
25 г карбофосу


Етапи біління дерев:

Підготовка: Перш за все, необхідно підготувати поверхню стовбурів та гілок дерев до процедури. Це включає в себе очищення кори від бруду, моху та лишайників. Чиста поверхня дозволить розчину краще прилипати та забезпечить більш ефективний захист.

Час проведення: Щоб досягти оптимального результату, важливо визначити відповідний час для проведення процедури. Рекомендується робити це в кінці лютого або на початку березня, до того, як бруньки розпочнуть своє розпускання. Це дозволить максимально захистити дерева від негативного впливу навколишнього середовища.


Нанесення розчину: Після підготовки поверхні, розчин для біління дерев слід наносити за допомогою пензля або валика. Рекомендується нанести 2-3 шари розчину для забезпечення належного захисту. Важливо рівномірно розподілити розчин по всій поверхні, щоб уникнути прогалин.

Додавання фунгіциду: Щоб запобігти розвитку грибкових захворювань, до розчину можна додати фунгіцид. Це допоможе зберегти дерева здоровими та попередити появу хвороб після біління.

Ці етапи є ключовими для успішного та ефективного захисту дерев весною. Вони допомагають зберегти здоров’я та красу вашого саду, забезпечуючи оптимальні умови для росту і розвитку рослин.


Важливі поради:

Не обробляйте дерева в морозну або дощову погоду.
Захищайте руки та очі при роботі з розчином.
Не біліть молоді саджанці, кора яких легко пошкоджується.


Весняна побілка є важливим етапом догляду за садом, допомагаючи зберегти дерева здоровими та родючими. Запам’ятайте важливі аспекти цієї процедури для успішного догляду за вашими зеленими насадженнями.
ЦІКАВО :

МИ У СОЦМЕРЕЖАХ


сторінка : Блог Червонограда | Головна