ЗВЕРНИ УВАГУ


КУРС ВАЛЮТ

ОПИТУВАННЯ, ТЕСТИ


02.05.2019

Чи потрібний у Червонограді скейт-парк?


15.04.2018

Пройди легкий, цікавий та водночас з хитринкою тест з англійської мови.


17.03.2018

Давайте перевіримо, чи добре Ви знаєте породи собак? (Тест)


18.10.2017

Опитування: де у Червонограді найсмачніша піца?


26.04.2017

ТЕСТ: а Ви добре знаєте місцевий говір?

Більше опитувань →

Цікаві тести →


МИ У ФЕЙСБУЦІ

''Першоквітневий жарт'' від Нацбанку та новий рекорд долара.

опубліковано : 01.04.2024


Долар продовжує дорожчати, утім українці не поспішають його купувати.

Курс долара продовжує висхідний тренд. Так, минулий тиждень порадував тих, хто зберігає заощадження в доларах чи євро і стривожив власників гривневих депозитів. І є від чого – курс долара вперто прагне до позначки 40 грн/долар, це, нагадаємо, є критичним для дохідності вкладів у гривні. Далі вже вигідніше тримати кошти у валюті, сподіваючись на подальше її подорожчання. Утім, низка фінансових аналітиків заспокоюють: вище 40 грн/долар курс не підніметься, навпаки, варто очікувати його зниження.

Що насправді зараз відбувається на ринку, чого очікувати на поточному тижні, чи варто вкладати кошти у валюту, що вигідніше: євро, долар, чи є інші варіанти


Що відбувається на ринку валют

За інформацією спеціалізованих сайтів finance.ua та minfin.com.ua, на готівковому ринку середній курс долара у банках та пунктах обміну валют продовжував іти вгору. За понеділок і вівторок – 25-26 березня – долар подорожчав на 27 коп. у продажу і на 35 коп. у купівлі, досягувши відповідно 39,53 і 39,05 грн/долар. Надалі курс незначно коливався вгору та вниз і на неділю, 31 березня, зупинився на 39,45 і 39 грн/долар.

Тобто за тиждень американська валюта зросла в ціні ще на 20 коп. у продажу і на 30 коп. у купівлі. Востаннє такий високий курс був 13 місяців тому, на початку лютого 2023 року, але тоді тренд був низхідним, долар дешевшав, а зараз, навпаки, дорожчає. Всього за березень долар зміцнився на 90 коп. як у продажу, так і в купівлі, тобто гривня за останній місяць девальвувала на 2,6%, це досить багато. Для порівняння: у лютому гривня знецінилась лише на 0,5%.

Найнижчий курс продажу становив 39,40 грн/долар, на 20 коп. більше, тиждень тому, найвищий – 39,70, також на 20 коп. більше, ніж тиждень тому. А найвищий курс купівлі – 39,20 грн/долар (і тут +20 коп. за тиждень).

А от євровалюта за минулий тиждень майже не подорожчала. Курс також пішов угору і в середу, 27 березня, було 43,05 грн/євро у продажу і 42,35 у купівлі. Та надалі тренд помінявся на низхідний і в неділю, 31 березня, зафіксовано 42,90 грн/євро у продажу (+5 коп.) і 42,15 у купівлі (+15 коп.)

На нелегальному ринку, за даними сервісу "міняйло" (miniaylo) сайту finance.ua, де публікуються заявки на купівлю-продаж готівкової валюти між фізособами, ситуація виявилось спокійнішою. Курс як долара, так і євро плавно коливався у межах 30 коп., то вгору то вниз, доки перед вихідними не визначився плавний низхідний тренд. У підсумку на неділю, 31 березня, встановився середній курс долара у продажу 39,40 грн (+27 коп. за тиждень) купівлі 38,22 (+20 коп.), а курс євро відповідно 42,90 (+5 коп.) і 42,70 (+7 коп.) грн/євро.

Нацбанк за вівторок і середу, 26-27 березня, послабив гривню на 44 коп. до долара і на 56 коп. до євро, це, відповідно, до 39,34 грн/долар, що є новим рекордом від регулятора, і до 42,69 грн/євро, а з четверга почав зворотний процес. На 31 березня було 39,22 грн/долар і 42,37 грн/євро. У підсумку за березень гривня офіційно девальвувала на 1,17 грн як до долара (на 3%), так і до євро (на 2,8%).

На понеділок, 1 квітня, офіційний курс встановлено 39 грн/долар (-22 коп.) і 42,16 грн/євро (-21 коп.). Такий собі, образно кажучи, "першоквітневий жарт" від Нацбанку у вигляді незначного зміцнення гривні на фоні її тривалого ослаблення.

Співвідношення долар/євро залишилось 1,08 долара за євро.

Олег Пендзин наголосив, що така помітна девальвація гривні при значних надходженнях у березні макрофінансової допомоги від наших західних партнерів говорить про узгоджену політику уряду і регулятора щодо конвертації отриманої валюти у гривню за якомога вигіднішим для наповнення держбюджету курсом.

Андрій Шевчишин додав: при цьому Нацбанк упевнено тримає гривню на міжбанківському ринку в коридорі 39-39,99 грн/долар, не допускаючи перевищення курсу за 40 грн/долар, аби не викликати паніку у бізнесу і пересічних громадян.

Чого очікувати від курсу валют цього тижня

Експерти одностайні: на поточному тижні курс долара коливатиметься у широкому коридорі – від 39 до 40 грн за долар, але на вийде за його межі.

"Говорячи про коливання в таких значних межах, підкреслю, що мова йде про міжбанківський ринок, – уточнив Андрій Шевчишин. – Зменшиться різниця між безготівковим і готівковим доларом, це ознака наближення рівноваги між попитом і пропозицією, досі на минулому тижні попит був помітно вищим. Готівковий курс утримається близьким до 40 грн/долар у продажу".

Олег Пендзин також прогнозує встановлення рівноваги і вважає, що найбільш вірогідна фіксація курсу продажу готівкового долара на рівні 39,90-39,95 грн/долар і курсу купівлі – близько 39,50 грн/долар.

"Надалі у квітні-травні можна очікувати поступового здешевлення долара перш за все через зниження попиту на валюту", – аргументував Олег Пендзин.

Олександр Охріменко не виключає того, що деякі банки та обмінні пункти встановлять курс продажу вищим за 40 грн/долар, але це не свідчитиме про можливість обвалу гривні.

"Українці знову стали менше купувати валюти, незважаючи на підвищення зарплат, а з березня ще й пенсій, – зазначив експерт. – Головних причин, вважаю, дві: люди не вірять в обвал гривні і не бажають переплачувати за дорогий долар, чекаючи, поки його курс ближче до літа піде вниз, як бувало у попередні роки".

Продавати чи купувати валюту

Головне у свіжих порадах експертів: не робити поспішних рухів щодо операцій з валютою.

Олександр Охріменко пропонує припинити на тиждень як купівлю, так і продаж валюти без крайньої необхідності.

"Справді, зараз можна заробити значну суму при продажу доларів, які були куплені три і більше років тому по курсу 26-27 грн/долар, – зауважив експерт. – Але ці гривневі кошти мають бути або витрачені на щось необхідне, наприклад, купівлю квартири, автомобіля, лікування тощо, або мають приносити прибуток і далі. Їх, припустимо, можна вкласти в цінні папери, бо відкривати зараз гривневий депозит ризиковано, адже подальша девальвація гривні до кінця року цілком ймовірна".

Андрій Шевчишин також вважає правильним зробити паузу у операціях з готівковою валютою, перш за все це стосується купівлі. Та якщо трапиться вигідний курс, на 30-50 коп. нижчий за середній по ринку, тоді інвестиція в долари чи євро має сенс.

"Зрозуміло, що у цьому випадку йдеться принаймні про середньострокову перспективу – в межах року", – уточнив Шевчишин.

Олег Пендзин упевнений: девальвація гривні не виявиться тривалою, і курс у найближчі місяці не перевищить 40 грн/долар, тому власникам гривневих депозитів не варто хвилюватись.

"Недоцільно негайно і достроково знімати гривні з депозиту та прямувати до банку за валютою. Втратите двічі: на неотриманих відсотках і на переплаті за дорогий долар", – пояснив Олег Пендзин.


tsn.ua
ЦІКАВО :

МИ У СОЦМЕРЕЖАХ


сторінка : Блог Червонограда | Головна