ЗВЕРНИ УВАГУ


КУРС ВАЛЮТ

ОПИТУВАННЯ, ТЕСТИ


02.05.2019

Чи потрібний у Червонограді скейт-парк?


15.04.2018

Пройди легкий, цікавий та водночас з хитринкою тест з англійської мови.


17.03.2018

Давайте перевіримо, чи добре Ви знаєте породи собак? (Тест)


18.10.2017

Опитування: де у Червонограді найсмачніша піца?


26.04.2017

ТЕСТ: а Ви добре знаєте місцевий говір?

Більше опитувань →

Цікаві тести →


МИ У ФЕЙСБУЦІ

У містах та селах зміниться стандарт напруги в розетках. Що буде з технікою і проводкою?

опубліковано : 29.05.2025


Україна завершує технічну синхронізацію енергетичної мережі з європейською. Уже влітку в Україні збільшать номінальний показник напруги в розетках.

Обленерго почали готуватися — їм потрібно технічно переналаштувати мережі. Але у споживачів не меншає запитань. Головні: як новий стандарт напруги вплине на електроприлади і чи не зросте рахунок за спожиту електроенергію.


З 1 липня в Україні зміниться стандарт напруги в електромережі. Її номінальний показник у розетках зросте до 230 вольтів. Перехід відбуватиметься поступово, без одномоментного збільшення вольтажу. Процес мають контролювати самі постачальники, тобто обленерго.
Новий стандарт замінить звичні для українців 220 вольтів. Рішення про зміни ще наприкінці квітня схвалила Нацкомісія регулювання ринку компослуг (НКРЕКП). Тому скасувати його вже неможливо, але найголовніше — на те немає жодних підстав.


Обленерго зобов'язали попередити споживачів про зміну стандарту. Водночас забезпечити філігранно точний показник рівня напруги неможливо — згідно з новою державною нормою, він може коливатися від 207 до 253 вольтів. Тобто відхилення не повинні перевищувати 10 %.
«Обленерго іноді справді можуть бути не в захваті від цієї новації. Їм потрібно підтримувати цей стандарт в іншому діапазоні. І в певних випадках технічно це може бути складно. Особливо якщо мережа перевантажена. Тобто якщо раніше 200 вольтів не були відхиленням, то тепер їх вважатимуть ним», — розповів голова Асоціації енергоаудиторів України Вадим Литвин.


Україна нічого нового для споживачів не придумала. Такі коливання напруги є безпечними й дозволені у країнах Європейського Союзу. Від вищого стандарту напруги споживачі можуть отримати зиск — економію електроенергії. З новим вольтажем прилади працюватимуть ощадливіше. Бо що вища напруга, то менші витрати для її передавання.

Запровадження напруги 230 вольтів є одним з фінальних етапів синхронізації мереж України та Європи. Тобто наша держава переймає технічні параметри, притаманні більшості держав континенту. Водночас це й елемент євроінтеграції, адже Україна зобов’язалася запровадити технічні енергетичні параметри, за якими працює ЄС.

«Трансформатори дозволяють видати таку напругу. Це не пов'язане з якоюсь заміною обладнання. Змінюватимуть самі налаштування для регулювання напруги», — розповів директор з управління активами Прикарпаття обленерго Олег Сеник.

Після технічної синхронізації з європейською мережею в березні 2022 року деякі регіони України вже і так де-факто працюють із середнім показником напруги в розетках 230 вольтів. І жодних серйозних збоїв, аварій чи масового псування техніки від того не сталося.

З 1 липня стане простіше працювати європейським виробникам техніки та їхнім дилерам в Україні. Адже завдяки уніфікації рівня напруги дешевшою і швидшою буде сертифікація імпортної техніки.


«Навіщо це зробили? 230 вольтів — це європейський стандарт, який ми нарешті адаптували й собі. Власне, ми з вами, можливо, нічого й не відчуємо, але техніка точно відчує, адже вона спроєктована саме для мереж з такою напругою. Отже, все працюватиме оптимально і без перевантажень — тож менше поломок і ремонтів», — пояснив генеральний директор компанії-постачальниці електроенергії Сергій Коваленко.


Чи потрібно споживачам готуватися


Споживачі не відчують змін з 1 липня, переконують у НКРЕКП. Новий стандарт напруги в розетках також не вплине на ціну електроенергії. Не завдасть шкоди потужність 230 вольтів і домашній техніці. Принаймні прилади, які випускають в останні два десятиліття, розробляли саме для такого діапазону напруги. «Багато хто в Україні з цим уже давно живе. Система побудована так, що у споживачів, які ближчі до трансформаторної підстанції, напруга вже зараз 250 вольтів. А хто далі від неї — 210 вольтів. Але все це в межах дозволеного діапазону», — зауважив Вадим Литвин. Навіть старі прилади здебільшого витримають напругу 230 вольтів. Крім хіба що техніки, яку виготовили ще до 1990-х років. Її ліпше перевірити у фахівця. Діапазон робочих напруг для кожного приладу вказують у технічному паспорті. Зазвичай він дуже широкий і може сягати показника 180–260 вольтів. Проблеми можуть виникнути з неякісною технікою. Скажімо, з підробками чи приладами, які ремонтували в підпільних майстернях. Особливо якщо замінили важливі деталі. На це споживачам також варто звернути увагу. Внутрішньобудинкові мережі змінювати також не потрібно. Вони до нової потужності напруги вже готові.


lb.ua




ЦІКАВО :





МИ У СОЦМЕРЕЖАХ


сторінка : Блог Червонограда | Головна