ЗВЕРНИ УВАГУ


КУРС ВАЛЮТ

ОПИТУВАННЯ, ТЕСТИ


02.05.2019

Чи потрібний у Червонограді скейт-парк?


15.04.2018

Пройди легкий, цікавий та водночас з хитринкою тест з англійської мови.


17.03.2018

Давайте перевіримо, чи добре Ви знаєте породи собак? (Тест)


18.10.2017

Опитування: де у Червонограді найсмачніша піца?


26.04.2017

ТЕСТ: а Ви добре знаєте місцевий говір?

Більше опитувань →

Цікаві тести →


МИ У ФЕЙСБУЦІ

Що таке прополіс та ''з чим його їдять''

опубліковано : 17.10.2021


Прополіс – це унікальна природна субстанція, що володіє біологічними властивостями антибіотиків, яку неможливо синтезувати штучно. Бджоли в процесі своєї життєдіяльності, як ніхто інший, потребують потужних противірусних і бактерицидних ліків. З-за великої кількості особин бджолиної сім’ї будь-які хвороботворні мікроорганізми або віруси, які потрапили у вулик, повинні викликати епідемію і, як результат, загибель бджолиної сім'ї. Саме прополіс захищає сім’ю від хвороб. Бджоли використовують прополіс як антисептичний засіб для обробки внутрішньої поверхні вулика і муміфікації тих гризунів і комах, які потрапили всередину. Вилітаючи на пошуки нектару і повертаючись назад у вулик, бджола контактує з майданчиком, який покритий прополісом. Таким чином, здійснюється дезінфекція та зберігаються асептичні умови, необхідні для життя бджолиної сім'ї.


Всі знають про еволюцію та швидку адаптацію хвороботворних мікроорганізмів до нових синтетичних лікарських засобів. Проблемою ХХІ століття стало безконтрольне застосування антибіотиків, яке призвело до появи резистентних (стійких до лікарських препаратів) мікроорганізмів. При цьому прополіс зберігає свою бактерицидну і противірусну активність по відношенню до нових штамів таких вірусів і бактерій, які «пристосувалися».


Цей невеликий вступ був необхідний для того, щоб читач зміг зрозуміти і оцінити потенціал цього продукту бджільництва для наукової медицини, як лікарського засобу.


На сьогоднішній день експериментально доведено, що прополіс володіє широким спектром фармакологічної активності. Він надає на організм людини:
- бактерицидну,
- місцеву анестезуючу,
- бактеріостатичну,
- фунгіцидну (протигрибкову),
- противірусну,
- протитоксичну,
- іммуннозміцнюючу,
- протизапальну дію.


Крім того мікроелементи, вітаміни та інші біологічно активні речовини прополісу стимулюють обмін речовин та прискорюють процеси регенерації та відновлення організму після важких операцій. Тому препарати на основі прополісу з успіхом використовують у хірургії, стоматології, педіатрії, геронтології.


Мазь на основі прополісу особливо ефективна при лікуванні гнійних ран, які важко гояться і трофічних виразок гомілки.

В дерматології препаратами з прополісу лікують гострі екземи, мікробні екземи та дерматомікози (важкі грибкові зараження організму).

В педіатрії застосовують прополіс для лікування грибкових захворювань стопи. Найбільш широко на даний момент прополіс використовується в стоматології: 2-4 % спиртові екстракти прополісу ефективні при лікуванні грибкових захворювань ротової порожнини, наривів на яснах і в комплексній терапії пародонтопатій і гінгівітів. Завдяки місцевій анестезуючій дії, прополіс можна використовувати як знеболювальний засіб при підвищеній чутливості зуба.


З прополісу виготовляють спиртові настої, спиртові емульсії, прополісне молоко, прополісне вершкове масло, ефірний екстракт тощо. Прополіс має сильну антимікробну, і стимулюючу дію. Використовують його також для інгаляції. З лікувальною метою препарати прополісу застосовують тільки під наглядом лікаря.

У народній медицині прополіс здавна використовується як лікувальний засіб при лікуванні ран. Має сильно виражену місцеву знеболюючу дію. Анестезуюча (знеболююча) сила 0,25% спиртового розчину прополісу перевершує дію новокаїну в 3.5 рази.

Болгарський професор Христо Мемерскі пропонує застосовувати прополіс від простудних захворювань та грипу, а також шлунково-кишкових захворювань. Він рекомендує 20-30 крапель настоянки прополісу розводити у 50 мл води та пити двічі на день.
ЦІКАВО :


МИ У СОЦМЕРЕЖАХ


сторінка : Леді | Головна