ОПИТУВАННЯ, ТЕСТИ
02.05.2019
Чи потрібний у Червонограді скейт-парк?
15.04.2018
Пройди легкий, цікавий та водночас з хитринкою тест з англійської мови.
17.03.2018
Давайте перевіримо, чи добре Ви знаєте породи собак? (Тест)
18.10.2017
Опитування: де у Червонограді найсмачніша піца?
26.04.2017
МИ У ФЕЙСБУЦІ
Як правильно вводити прикорм малюкові.
опубліковано : 27.11.2024
Коли малюк досягає шестимісячного віку, приходить час знайомити його з «дорослою» їжею. Грудного молока або штучної суміші його організму стає недостатньо, тому на допомогу приходять овочеві та фруктові пюре, каші, подрібнені м'ясні продукти. Щоб введення прикорму пройшло правильно і безболісно як для батьків, так і для дитини, дотримуйтесь рекомендацій, зібраних у статті.
Корисні поради
Треба враховувати таке:
- Ніякого поспіху. Травний тракт і нирки готові справлятися з їжею не раніше, ніж у 4–5 місяців. «Золотим стандартом» вважається перше знайомство малюка зі звичайною їжею після 6 місяців. Не намагайтеся «побалувати» дитину раніше цього терміну, інакше проблем зі здоров'ям не уникнути.
- Слідкуйте за самопочуттям дитини. Наприклад, використовуйте памперси Lupilu з індикатором заповнюваності, щоб зрозуміти, чи немає в частоті випорожнень критичних змін. Звертайте увагу на стан шкіри дитини — чи немає висипу, дерматиту, почервоніння.
- Не відмовляйтеся від ГВ або суміші. Педіатри рекомендують продовжувати звичне вигодовування паралельно з введенням прикорму, доки дитина не познайомиться з усіма продуктами, що складають повноцінний раціон (зазвичай це трапляється після року). Грудне молоко знижує ризик шлунково-кишкових і респіраторних інфекцій, а також гарантує повне насичення.
- Не потрібно солити або підсолоджувати їжу. Дитина може залишитися не в захваті від своєрідного присмаку кабачка чи броколі, але це не привід додавати спеції. Також уникайте штучних нектарів і напоїв з консервантами.
- Починайте знайомство з невеликої кількості продукту (1–2 чайні ложки). При цьому уважно спостерігайте за реакцією організму малюка. Краще робити це в першій половині дня, щоб вчасно зреагувати, якщо раптом проявиться алергія або висип.
- Не наполягайте. Процес годування має викликати інтерес у малюка, як і пропонований продукт. Якщо сьогодні дитина не в гуморі і не хоче їсти з ложки, спробуйте пригостити її пізніше або відкладіть це завдання на наступний день. Нічого критичного в подібній перерві немає.
Що ще важливо
Поступово збільшуйте обсяг їжі. Якщо перша чайна ложка «зайшла на ура», наступного дня можна сміливо збільшити дозу вдвічі. Максимальна рекомендована добова норма (залежно від віку) зазвичай зазначається на упаковці. Головне — щоб не було подразнень на шкірі або підозрілої зміни випорожнень. Не змішуйте кілька видів продуктів. Кожен наступний новий вид прикорму має бути однокомпонентним (наприклад, сьогодні ви знайомитеся з броколі, за тиждень — з яблуком, за деякий час — з м'ясом курки). Багатокомпонентне харчування малюк зможе засвоювати тільки після того, як почергово познайомиться з кожним продуктом. Дотримуйтесь цих рекомендацій, і вже до року ваша дитина буде із задоволенням їсти зі спільного столу, а сам процес введення прикорму пройде спокійно для всіх його учасників.
ЦІКАВО :
МИ У СОЦМЕРЕЖАХ