ЗВЕРНИ УВАГУ


КУРС ВАЛЮТ

ОПИТУВАННЯ, ТЕСТИ


02.05.2019

Чи потрібний у Червонограді скейт-парк?


15.04.2018

Пройди легкий, цікавий та водночас з хитринкою тест з англійської мови.


17.03.2018

Давайте перевіримо, чи добре Ви знаєте породи собак? (Тест)


18.10.2017

Опитування: де у Червонограді найсмачніша піца?


26.04.2017

ТЕСТ: а Ви добре знаєте місцевий говір?

Більше опитувань →

Цікаві тести →


МИ У ФЕЙСБУЦІ

Споживачів попереджають про здорожчання продуктів: що сталося з урожаєм і чого чекати.

опубліковано : 25.05.2025


Через пізні весняні заморозки та перебої з імпортом Україну очікує суттєве зростання цін на продукти харчування.

Ціни на овочі, ягоди та хліб в Україні вже найближчим часом можуть зрости на 10–15%, а в окремих випадках — і більше. Такі прогнози озвучив генеральний директор «Української аграрної конфедерації» Павло Коваль у коментарі ЗМІ.

Погода б’є по врожаю — і не лише в Україні

Весняні заморозки пошкодили частину врожаїв не тільки в Україні, але й у країнах-постачальниках імпортної продукції. У Туреччині постраждали плантації фруктів і зелені, зокрема в кількох південних провінціях. Подібна ситуація — і в південній Європі. В Албанії, яка експортувала до України зелений часник, зафіксовано значні втрати врожаю.

Нестабільні погодні умови сповільнили ріст овочів у ряді країн. Це ускладнило ситуацію з імпортом, який і без того стикається з логістичними проблемами. Усе це формує ризики перебоїв з постачанням і створює передумови для подорожчання.

Що саме подорожчає і чому?

Найбільше може зрости вартість чорного та пшенично-житнього хліба. За словами Коваля, цьогоріч фрукти майже гарантовано будуть дорожчими, а ягоди — серед лідерів подорожчання.

Втрати агросектора в Україні

Українські фермери вже підраховують можливі втрати. Через складні погодні умови восени та несподівані весняні заморозки врожайність озимих культур постраждала. Було посіяно менше пшениці та ячменю. Попередні оцінки вказують на можливе зниження загального врожаю зернових та олійних культур до 73–74 млн тонн — аналогічно до минулого року.

Чи буде дефіцит?

Експерти застерігають: комбінація несприятливої погоди та логістичних труднощів може призвести до дефіциту певних категорій товарів. Водночас Павло Коваль підкреслює: зростання цін навряд чи буде «фантастичним», адже ринок змушений враховувати купівельну спроможність населення.

Отже, українцям слід готуватись до підвищення цін, особливо на сезонні продукти. Найближчі місяці покажуть, наскільки серйозним буде вплив погодного чинника на продовольчий ринок.




ЦІКАВО :






МИ У СОЦМЕРЕЖАХ


сторінка : Леді | Головна