ЗВЕРНИ УВАГУ


КУРС ВАЛЮТ

ОПИТУВАННЯ, ТЕСТИ


02.05.2019

Чи потрібний у Червонограді скейт-парк?


15.04.2018

Пройди легкий, цікавий та водночас з хитринкою тест з англійської мови.


17.03.2018

Давайте перевіримо, чи добре Ви знаєте породи собак? (Тест)


18.10.2017

Опитування: де у Червонограді найсмачніша піца?


26.04.2017

ТЕСТ: а Ви добре знаєте місцевий говір?

Більше опитувань →

Цікаві тести →


МИ У ФЕЙСБУЦІ

Що НЕ МОЖНА, а що ПОТРІБНО робити при високій температурі у дитини!

опубліковано : 30.09.2017Зараз, коли діти так часто хворіють-ці знання необхідні кожній мамі!


Тут усе розказано докладно і просто, без зайвих "заморочок". Адже, так важливо допомогти своїй дитині і не нашкодити!


1. Як і коли збивати температуру у дитини
Збиваємо, якщо вище 38 градусів. Ваше завдання - знизити Т до 37.5. Для зниження Т використовуйте парацетамол (ацетоминофен), ібупрофен. Ніколи не використовуйте аспірин, особливо, якщо у дитини вітрянка.
Роздягніть дитину (НЕ вкутуйте!). Не забудьте про прохолодне, свіже повітря в кімнаті.
Для зниження Т можна використовувати також прохолодні ванни (температура води відповідає нормальній температурі тіла). Не використовуйте спиртові обтирання, особливо у маленьких дітей. Пам'ятайте, алкоголь - отрута для дитини.


2. Чому Парацетомол і Ібупрофен не завжди допомагають?
Справа в тому, що всі препарати в педіатричній практиці розраховуються на вагу конкретної дитини. Препарати потрібно приймати, правильно розраховуючи дозу на вагу конкретної дитини, за допомогою спеціальних мірних шприців.
Виробники, особливо дешевого парацетамолу, чомусь занижують дози, а орієнтуватися на рекомендацію - «від 6 місяців до 3 років» не розумно, тому що не може одна доза препарату підходити дитині вагою від 8 до 18 кг.


3. Як правильно приймати жарознижуючі? (Розраховуємо дозу ліків)
Парацетамол (Панадол, Еффералган, Цефекон Д) разова доза препарату - 15 мг / кг. Тобто для дитини вагою 10 кг разова доза буде 10кг Х 15 = 150 мг. Для дитини вагою в 15 кг - 15Х15 = 225 мг. Таку дозу можна давати до 4 разів на добу, якщо це потрібно.
Ібупрофен (Нурофен, Ібуфен ®) Разова доза препарату 10 мг / кг. Тобто дитині вагою 8 кг потрібно 80 мг, а вагою 20 кг - 200 мг. Препарат можна давати не більше 3 разів на добу.
Препарати знижують температуру протягом години-півтори, приблизно на 1-1,5 градуса, очікувати зниження температури до «норми» 36,6 - годі.


4. Які препарати НЕ МОЖНА давати дитині
Анальгін (метамізол натрію). Застосування препарату в цивілізованому світі не схвалено через високу токсичність, яка пригнічує дії на кровотворення. В Україні використовується широко, особливо в умовах невідкладної допомоги, в складі «літичної суміші». Можливо одноразове введення препарату в умовах, коли інші, більш безпечні препарати недоступні. Але постійний прийом анальгіну при кожному підвищенні температури абсолютно неприпустимий.
Аспірин (Ацетилсаліцилова кислота) - застосування препарату у дітей до 12 років при вірусних інфекціях заборонено через можливу токсичну енцефалопатію з пошкодженням печінки - синдрому Рейє.
Німесулід (Найз, Німулід) - кілька років тому широко рекламувався як жарознижуюче у дітей через прогалини в законодавстві. Температуру знижує чудово. Виробляється тільки в Індії. У цивілізованому світі застосування в дитячому віці заборонено через можливість розвитку важкого ураження печінки (токсичного гепатиту). На даний момент застосування препарату у дітей до 12 років в Україні заборонено.


5. Не можна!
- Прикладати холодні предмети до тіла дитини, яка «температурить» - це провокує спазм судин шкіри. І якщо зниження температури шкіри і відбувається, то температура внутрішніх органів, навпаки, збільшується, що становить виняткову небезпеку.
- Розтирати спиртом або оцтом не можна, оскільки через шкіру ці речовини потрапляють в організм дитини, а значить, можливе отруєння.


6. Що робити при «лихоманці»?
Чи є користь від високої температури? Безсумнівно! Лихоманка - це відповідь на інфекцію, захисний механізм, що допомагає організму боротися з вірусами, при підвищенні температури тіла в організмі виробляються захисні фактори. Якщо шкіра вашої дитини, не дивлячись на високу температуру, рожева і волога на дотик, ви можете бути відносно спокійні - баланс між теплопродукцією і тепловіддачею не порушений. Але якщо при високій температурі шкіра бліда, руки і ноги холодні, а дитину б'є озноб, то це «біла лихоманка», при якій виникає спазм судин. Причиною можуть бути пошкодження в ЦНС, нестача рідини, зниження тиску і інші причини.

При білій гарячці:
Спробуйте дати половину таблетки Нош-пи і інтенсивно розтирайте руками холодні кінцівки дитини. Врахуйте, що жарознижуючі не почнуть діяти в повну силу, поки не пройде спазм судин. Обов'язково викликайте швидку допомогу - вони зроблять ін'єкцію 'літичної суміші'!
Виключіть будь-які методи фізичного охолодження - обтирання, загортання в холодні простирадла і т.д.! У вашої дитини і так вже відбувається спазм судин шкіри.


7. Яку форму ліків вибрати?
При виборі форми ліків (рідкої мікстури, сиропу, жувальних таблеток, свічок) слід враховувати, що препарати в розчині або сиропі діють через 20-30 хвилин, в свічках - через 30-45 хвилин, але їх ефект більш тривалий. Свічками можна скористатися в ситуації, коли у дитини виникає блювота при прийомі рідини або він відмовляється пити ліки. Свічки краще використовувати після дефекації дитини, їх зручно вводити на ніч.
Також рекомендуємо переглянути це корисне відео з порадами від педіатра! Бажаємо здоров'я вам і вашим діткам!
ЦІКАВО :


МИ У СОЦМЕРЕЖАХ


сторінка : Леді | Головна