ЗВЕРНИ УВАГУ


КУРС ВАЛЮТ

ОПИТУВАННЯ, ТЕСТИ


02.05.2019

Чи потрібний у Червонограді скейт-парк?


15.04.2018

Пройди легкий, цікавий та водночас з хитринкою тест з англійської мови.


17.03.2018

Давайте перевіримо, чи добре Ви знаєте породи собак? (Тест)


18.10.2017

Опитування: де у Червонограді найсмачніша піца?


26.04.2017

ТЕСТ: а Ви добре знаєте місцевий говір?

Більше опитувань →

Цікаві тести →


МИ У ФЕЙСБУЦІ

Головна таємниця у вихованні дітей, на яку ви витратите 5 хвилин в день.

опубліковано : 03.11.2017Всі турботливі батьки хочуть виховати своїх дітей успішними особистостями.


Серед сотень методик відомих і не дуже педагогів і психологів, складно вибрати просту і відповідну саме вам.


Але цей спосіб, який використовує звичайна мама із Львівщини Галина Кудашенко, перетворює виховання дітей в дивну пригоду. Завдяки цьому методу, дитина стає впевненою у собі, дисциплінованою, вчиться зосереджуватися на важливих, а головне, позитивних речах. І це ще далеко не всі позитивні моменти. Головна принадність цього методу – він займає всього кілька хвилин в день.


Отже, що ж треба робити, щоб перетворити свою дитину на щасливу людину?


Галина кожен день записує в щоденник п’ять досягнень своїх дітей. Спочатку було зовсім непросто згадати вчинки, якими можна було б похвалитися. Але потроху через все «не знаю», «не хочу» і «не можу» метод став працювати і приносити результати. У цьому способі записувати успіхи за день є купа позитивних ефектів.

Це сторінка з щоденника маленької дочки. Для когось це просто смішні дитячі записи, а для батьків – справжня гордість. А з цього милого запису вже мама зробила свої п’ять позитивних висновків.


«Спочатку нам було складно, ніяк не придумати, відразу п’ять, через силу і« не знаю ». Це дисциплінує, раз. Вчить рефлексувати над тим, що з ними за день сталося, два. Формує впевненість в собі, три. І мама знає, що у них там в голові / за день сталося, чотири. Ну і просто таку насолоду потім ці «успіхи» читати, п’ять. Уже зараз, через два місяці насолода. А через 5-10 років читати? Захоплення буде, ностальгія, і прекрасна пігулка від всяких депресій і меланхолії, ось».


Витоки «Щоденника успіху»
Цей спосіб – ніби й не новинка. Його використовували багато психологів і бізнесменів. Найвідоміший фінансовий консультант, письменник і бізнесмен Бодо Шефер пропонував своїм слухачам вести «Щоденник успіху». Хоча його методика розрахована на дорослих людей і спрямована на досягнення професійного, особистісного та матеріального зростання, її з таким самим успіхом можна застосовувати з дітьми.

Вести «Щоденник успіху» треба кожен день. Писати в зошиті або блокноті звичайною ручкою і конспектувати не менше п’яти досягнень за день. Важливо писати саме досягнення, а не плани або бажання. Треба сконцентруватися на досягнутому, а не тільки на бажаному. Найкраще записувати щоденник ввечері. У цьому також є свій позитивний момент – засинати ви будете в гарному настрої, адже перед сном згадаєте все хороше, що з вами сталося.

Думаєте, ви не робите за день нічого важливого? Здається, адже така незначна справа як приготування обіду або прогулянка на свіжому повітрі може бути маленьким досягненням. Але на наступний день приготування звичайної картоплі або перегляд наукової передачі вам вже не здасться таким важливим, і ви захочете зробити щось більше. Наприклад, почнете вчити іноземну мову або підете на якісь курси.

А через 90 днів, за твердженням автора, ваш дохід зросте на 20%. І мова не тільки про матеріальне становище. Адже знання – найважливіша наша інвестиція.


Чому це працює?
Багато хто пам’ятає негативні моменти свого життя яскравіше, ніж позитивні. Але психологи стверджують, що це нормально, оскільки людському мозку складніше концентруватися на позитивних емоціях, ніж на негативних. З раннього дитинства дитина постійно чує «ні», «не можна», «небезпечно», «туди не ходи». Як і наші батьки, ми програмуємо наших дітей на заборони і невдачі. Не тому, що ми погані, насправді ми, звичайно, хочемо вберегти своїх дітей від небезпеки, але таким способом все більше вселяємо в них невпевненість.

Саме тому метод «п’яти досягнень» має колосальне значення, адже дитина вчиться концентруватися на позитивних речах у своєму житті і взагалі вчиться розуміти, що таке добре і погано. Записавши свої успіхи, дитина їх візуалізує, запам’ятовує, «фотографує» в своїй пам’яті. А батьки, в свою чергу, можуть дізнатися у мовчазного малюка, як пройшов його день і що для нього дійсно важливо, адже саме в деталях можна вловити всю суть картини.


Позитивні моменти методу «п’яти досягнень»
1. Підвищується самооцінка. Людина не може почувати себе невдахою, якщо кожен день у неї є досягнення.
2. Дитина навчиться мотивувати себе. Навіть якщо вона не розуміє, що таке мотивація. Дитині цікаво буде збільшувати значення своїх досягнень з кожним днем.
3. Гарний настрій. Якщо частіше думати про позитивні речі, вони оволодіють нашими думками. І не буде місця сумним спогадам.
4. Впевненість в собі. Все, до чого ми докладаємо зусиль, вже стає важливим. Навіть якщо кінцевий результат не виправдав очікування, завжди можна знайти позитивні моменти в процесі роботи.
5. Оптимізм. Навіть на одну і ту ж річ дитина навчиться дивитися з різних сторін. І в невдачі можна знайти позитивний момент. Тільки тоді вона буде пам’ятати НЕ негативні емоції, а позитивні. Наприклад, мама затрималася на роботі і не змогла допомогти з домашнім завданням, за яке отримано погану оцінку. Зате сам повечеряв і почистив зуби без нагадування.
6. Спільна справа з дитиною. І батьки, і діти можуть вести свої щоденники успіху, разом записувати досягнення, при цьому об’єднуватися за спільною справою.
7. Економія часу. Сучасним зайнятим мамам і татам не так просто знайти час для занять з дітьми, а тут треба витратити всього кілька хвилин в день, а результат не змусить себе чекати.


Єдиний мінус цього методу в тому, що вести щоденник можна з дитиною від 4-5 років, коли вона розуміє значення своїх дій. Але якщо писати з малюками, це буде стимул для мами вдосконалити себе.

А для себе можна записати досягнення малюка:
1. Прокинувся вчасно
2. Пішов в садочок без сліз
3. З’їв яблуко
4. Допомагав прибирати іграшки
5. Сам заснув


Бачите, зовсім нескладно! Хочете зробити життя своїх дітей щасливішим? Тоді не зволікайте, і нехай першим вашим досягненням цього дня буде запис про покупку свого щоденника успіху. І сподіваємося, через кілька тижнів ви з подивом зауважите позитивні зрушення в житті своїх дітей, та й всієї своєї родини!

За матеріалами інтернет-ресурсу "Тутка"


Поширити для друзів!
ЦІКАВО :


МИ У СОЦМЕРЕЖАХ


сторінка : Леді | Головна