ЗВЕРНИ УВАГУ


КУРС ВАЛЮТ

ОПИТУВАННЯ, ТЕСТИ


02.05.2019

Чи потрібний у Червонограді скейт-парк?


15.04.2018

Пройди легкий, цікавий та водночас з хитринкою тест з англійської мови.


17.03.2018

Давайте перевіримо, чи добре Ви знаєте породи собак? (Тест)


18.10.2017

Опитування: де у Червонограді найсмачніша піца?


26.04.2017

ТЕСТ: а Ви добре знаєте місцевий говір?

Більше опитувань →

Цікаві тести →


РОБОТАРобота у Червонограді →

Робота в Польщі →


МИ У ФЕЙСБУЦІ

Нова допомога на дітей: що українкам потрібно знати.

опубліковано : 15.04.2018


Матері в Україні мають право на грошову допомогу при народженні дитини. Але це не єдиний вид дотацій, які можуть отримати вагітні та молоді матері.


Причому, багато хто не знає, на яку саме допомогу можуть претендувати і як її отримати.


Перш за все, щоб отримати допомогу на дитину, один з батьків повинен подати відповідні документи в Управління праці та соціального захисту населення


Перелік необхідних документів:
Оригінал паспорта та його копія;
Заява на отримання соціальних виплат;
Банківські реквізити, куди будуть нараховувати виплати;
Свідоцтво про народження дитини;
Копія судового рішення про усиновлення.


Бувають випадки, коли співробітники просять довідку про склад сім’ї або інші документи. При цьому батьки можуть їх не надавати, так як це не передбачено законом.


Подати документи слід протягом 12 місяців з дня народження дитини. Крім того, уточнити всі питання можна за телефоном гарячої лінії: 0-800-50-73-09.


Що ж стосується розміру соціальної виплати, то вона безпосередньо залежить від прожиткового мінімуму. У 2018 році він становить 1853 гривні.


Інше питання – це допомога при вагітності та декретні виплати. Процедуру державної допомоги при вагітності та пологах регулює розділ 2 Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми».


Право на неї мають усі вагітні, які не застраховані в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування, а саме:
- жінки, звільнені у зв’язку з ліквідацією підприємства (за умови звільнення з роботи не раніше ніж за 6 місяців до набуття права на отримання допомоги);
- підприємці, які не платять страхові внески до Фонду соціального страхування;
- аспіранти, клінічні ординатори, студентки вищих навчальних закладів та ПТУ;
- жінки-військовослужбовці (ВСУ, СБУ, Держприкордонслужба, поліція і т.д.);
- безробітні, зареєстровані в центрі зайнятості;
- непрацюючі жінки (домогосподарки).


Така державна допомога надається в розмірі 100% середньомісячного доходу жінки (зарплата, грошове забезпечення, стипендія, допомога по безробіттю і т.д.). Крім того, жінкам, які не працюють, а також тим, хто зареєстрований як підприємець, плата нараховується в розмірі 25% розміру прожиткового мінімуму для працездатного населення країни.


Які документи необхідно подати, щоб отримати пільгу:
- Заяву на отримання декретних;
- Справку з поліклініки;
- Ксерокопію трудової книжки;
- Паспорт і його копія;
- Для безробітних потрібна справка з Центру зайнятості;
- ІПН і його копія.


Вагітні йдуть у відпустку терміном на 30 тижнів.


Вона триває 70 календарних днів до пологів і ще 56 днів після народження дитини. Якщо ж жінка народила двох і більше дітей або їй робили кесарів розтин, то відпустка збільшується до 70 днів.


А ось виплата допомоги на дитину залишається незмінною вже кілька років поспіль. Вона не залежить ні від кількості неповнолітніх дітей в сім’ї, ні від того, яка дитина за рахунком з’явилася. Так, наприклад, допомога на першу і другу, третю дитину буде однаковою. Допомога на дитину в 2018 році становить 41 280 гривень.


Важливо знати, що всі гроші не виплачують одразу. В уряді ділять виплати на кілька етапів. Перший етап передбачає виплату 10 300 гривень через 2-3 місяці після оформлення всіх необхідних документів. Вся інша фінансова допомога розділена на наступні 3 роки: розмір щомісячної допомоги становить 860 гривень.


Право на додаткові пільги також мають матері-одиначки. Максимальний розмір виплат в 2018 році для матерів-одиначок може бути біля 2000 грн.


Пошир для друзів!
ЦІКАВО :


МИ У СОЦМЕРЕЖАХ


сторінка : Леді | Головна