ЗВЕРНИ УВАГУ


КУРС ВАЛЮТ

ОПИТУВАННЯ, ТЕСТИ


02.05.2019

Чи потрібний у Червонограді скейт-парк?


15.04.2018

Пройди легкий, цікавий та водночас з хитринкою тест з англійської мови.


17.03.2018

Давайте перевіримо, чи добре Ви знаєте породи собак? (Тест)


18.10.2017

Опитування: де у Червонограді найсмачніша піца?


26.04.2017

ТЕСТ: а Ви добре знаєте місцевий говір?

Більше опитувань →

Цікаві тести →


МИ У ФЕЙСБУЦІ

Що не можна забороняти дитині.

опубліковано : 17.03.2021


Це зовсім не новина, що абсолютно всі батьки хочуть дати все найкраще своїм дітям. Але іноді, навіть самі того не помічаючи, батьки можуть перейти грань і перестаратися. Найчастіше це відображається на бажанні захистити своє чадо від усього на світі.


Дитячі психологи ось що розкажуть, що не треба забороняти маленьким дітям.


1. Намагатися бути самостійним.

Спочатку батьки починають радіти першим дитячим "Я сам!". Але потім часто піддаються непереборній спокусі зробити щось замість свого малюка — застелити ліжко, взутися або дізнатися шкільні завдання. Одним словом — вирішити все за дитину самостійно. Тим самим батьки вирощують собі проблему на майбутнє. Батькам потрібно навчиться щиро вірити в своє чадо, хвалити за успіхи і спроби і захоплюватися ним на людях. Тим самим батьки будуть мотивувати дитину на подальший правильний вибір.


2. Бути жаднюгою.

А ось якби тебе попросили позичити першому зустрічному якийсь свій улюблений девайс, одяг або попросили б покататися на твоїй новій машині, ти була б сильно рада? :) Зате дітей чомусь батьки часто змушують ділитися своїми улюбленими штучками примовляючи: "Не будь жаднюгою! Треба ділитися!". Твоя дитина має повне право розпоряджатися своїми речами, тому не треба соромити її і називати жаднюгою. Але, добровільний акт дитини і чесний обмін іграшками вітаються.


3. Бути гучним.

Існує думка, що високий і гучний голос у дітей — хитрощі природи, щоб батьки швидко могли знайти своє чадо. Але хіба не захоплює те, з якою свободою і радістю маленькі діти наспівують, кричать і видають різні звуки на вулиці?Припини забороняти дитині проявляти себе голосом і жестами, з настанням шкільного віку її повна свобода закінчитися. Що вже говорити про більш доросих дітей.


4. Боятися.

Для початку спробуй згадати чого боїшся ти і свою реакцію на це. Наприклад ти боїшся мишей і готова втратити свідомість при одному згадуванні про цього милого звірка. А коли твоя дитина боїться, наприклад якийсь побутовий прилад, то це часто здається чимось не серйозним. Страх закладений в усіх живих істотах для виживання, і в діток в тому числі. Не потрібно критикувати, висміювати або ігнорувати дитини. Обійми, жарти і спеціальні ритуали допоможуть тобі в разі нападу дитячого страху.


5. Виявляти негатив.

Вважається, що проявляти свої негативні емоції — це не є добре. А ще гірше — тримати весь цей негатив в собі. Так що не треба забороняти своїй дитині час від часу бути маленькою злюкою і букою. Адже ми, дорослі і самі досить часто переживаємо негативні відчуття — жадібність, злість, заздрість. Але чомусь нервуємо, коли бачимо прояви негативних емоцій у своїй дитині. Твоє чадо має повне право на "погану сторону", тим більше що сила волі в юному віці ще не до кінця сформована.


6. Плакати.

Життя дитини - це буря емоцій. І негативних також. Засмучуватися для людини - це нормально. А для малюка так тим більше. Не треба вимагати від свого чада перестати переживати, якщо йому прикро. Дитині буває важко усвідомити причину свого стану, так що твоє логічне запитання "чому ти плачеш?" може залишитися без відповіді. У такому випадку важливо самій озвучити дитині його почуття. Викинь зі свого лексикону визначення "скиглій" і "плакса", а також фрази типу «не реви, як дівчисько". Озвучуючи їх, ти досягнеш того, що малюк буде вважати себе поганим за свої сльози.


7. Виявляти свої інтереси і схильності.

Іноді батьки, самі того не знаючи, власними руками вбивають віру дитини в свої здібності і таланти. Дитину в її захопленнях однозначно потрібно підбадьорювати, хвалити за проявлений інтерес, захопленість, бажання навчитися чомусь новому. Навіть якщо дитина незабаром охолоне до обраного заняття, у неї залишиться цікавий досвід і впевненість у підтримці і розумінні батьків. А взагалі, не можна нічого забороняти. Забороняти можна лише те, що загрожує здоров'ю дитини. І з кожним "немає", давати повне пояснення — чому, від чого і навіщо. Давай розглянемо приклад з струмом. Своїй доньці я говорю: "Ток хороший. Він дає нам електрику. Завдяки йому працює вся побутова техніка та навіть деякі тові іграшки. Але! Струм дуже не любить коли його турбують. Особливо мокрими ручками. Струм може сильно вкусити, тому що він боїться води ". Головне - ніколи не підіймати голос на дитину і не казати "ні". Поясни хоч мільйон разів, на мільйон перший раз твоя дитина тебе обов'язково почує.
ЦІКАВО :


МИ У СОЦМЕРЕЖАХ


сторінка : Леді | Головна