ЗВЕРНИ УВАГУ


ПОГОДА у районі

КУРС ВАЛЮТ

ОПИТУВАННЯ, ТЕСТИ


02.05.2019

Чи потрібний у Червонограді скейт-парк?


15.04.2018

Пройди легкий, цікавий та водночас з хитринкою тест з англійської мови.


17.03.2018

Давайте перевіримо, чи добре Ви знаєте породи собак? (Тест)


18.10.2017

Опитування: де у Червонограді найсмачніша піца?


26.04.2017

ТЕСТ: а Ви добре знаєте місцевий говір?

Більше опитувань →

Цікаві тести →


РОБОТАРобота у Червонограді →

Робота в Польщі →


МИ У ФЕЙСБУЦІ

Що буде в Україні з врожаєм та цінами на овочі, зерно, гречку та м'ясо.

опубліковано : 19.07.2022В Україні через російську агресію виростуть ціни на деякі продукти. Втім, дефіциту зерна не буде, оскільки лишились торішні запаси, а також фермери планують зібрати достатньо врожаю цього року. Про це в ефірі марафону «Суспільного» розповів міністр аграрної політики Микола Сольський, інформує nadbugom.in.ua


За його словами, новий урожай України буде значно менший, ніж у 2021 році, але більший, ніж прогнозували при посіві. Прогноз по пшениці – 19 млн тонн. Крім цього, лишилися запаси збіжжя з минулого року, які не вивозяться в запланованому обсязі. Для порівняння, у 2021 році в Україні був рекордний урожай зернових - понад 106 млн тонн, з них пшениці - близько 33 млн тонн.


Водночас каже Сольський, Україна споживає менше, ніж збирає зараз. «Споживаємо в 3-4 рази менше в рік, ніж збираємо зараз», – зазначив міністр. За його словами, у порівнянні з минулим роком було посіяно на 25% менше. Основна причина, яку назвав міністр – війна й окупація на південному сході.


«Там, де контролюємо територію, практично скрізь засіяли. Озимі пшениця та ячмінь історично сіялися на півдні України, тому там втрати більші, тому що суттєва частина в Херсонській та Запорізькій областях які зараз під окупацією», – пояснив міністр.


На ринку овочів і фруктів є кілька проблем.


«Найбільше хвилювання було на початку сезону, коли були ціни більші, ніж стандартні. Причина зрозуміла – перші овочі з окупованих регіонів. Ситуація вирівнялася, але овочі й фрукти будуть цього року дорожчі, ніж раніше. Логістика стала дорожчою. Транспорту менше, але попит на нього більший», - каже міністр.


Щодо очікуваних прибутків з експорту, тут ситуація з дорогою логістикою приносить інші проблеми.


«Найбільше, що турбує – це низькі ціни на зерно, через екстра дорогу логістику, якої не вистачає. Ціна погана, тому що основні гроші забирає логістика – важко вивозити, немає стандартного дешевого каналу – порти. Всі очікують наступних позитивних кроків», - пояснив Сольський.


Ситуація з гречкою - єдина, що може викликати критичний стрибок цін та нестачу продукту. За словами міністра, детальніше стане зрозуміло ближче до вересня. Він пояснив, що пізно почався посів гречки через нестачу насіння.


«Допомогла Канада, але через логістичні проблеми, насіння прийшло досить пізно. Втім, посіяли в достатній кількості. Але як буде розвиватися, побачимо в серпні-вересні. Якщо погода дозволить, у нас не будуть критичні ціни по гречці», - сказав міністр.


Щодо м'яса, за словами міністра, тутціни в Україні найдешевші в Європі.


«В нас дешеве зерно, що впливає на ціну. Але часи будуть складні, особливо для українських фермерів», – підсумував він.


zn.ua

ЦІКАВО :
МИ В СОЦМЕРЕЖАХ


сторінка : Новини | Головна