ЗВЕРНИ УВАГУ


КУРС ВАЛЮТ

ОПИТУВАННЯ, ТЕСТИ


02.05.2019

Чи потрібний у Червонограді скейт-парк?


15.04.2018

Пройди легкий, цікавий та водночас з хитринкою тест з англійської мови.


17.03.2018

Давайте перевіримо, чи добре Ви знаєте породи собак? (Тест)


18.10.2017

Опитування: де у Червонограді найсмачніша піца?


26.04.2017

ТЕСТ: а Ви добре знаєте місцевий говір?

Більше опитувань →

Цікаві тести →


МИ У ФЕЙСБУЦІ

У Червонограді створять індустріальний парк площею 90 гектарів.

опубліковано : 22.07.202321 липня, у Львівській обласній військовій адміністрації відбулося обговорення процесу ліквідації шахти «Великомостівська» державного підприємства «Львіввугілля». На зустрічі, під керівництвом начальника Львівської ОВА Максим Козицького, був присутнім заступник з питань європейської інтеграції міністра енергетики України Ярослав Демченков, заступниця керівника проєкту «Підтримка структурних змін у вугільних регіонах України» німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ Еліз Віж’є та інші представники уряду і парламенту.


Ярослав Демченков розповів, що для Міністерства енергетики питання використання вугільних шахт є надзвичайно важливим, адже після 2040 року багато з них виведуть з експлуатації.


«Ворог знищив багато об‘єктів генерації, розподільчих мереж та центральних мереж генерації, тому нам потрібно консолідувати свої зусилля, щоб належно підготуватися до наступної зими. Необхідно, щоб території були максимально готовими до енергетичного переходу після нашої перемоги, а саме відмовитись від вуглецю та джерел енергії, які включають його використання. Тому надзвичайно важливо звертати належну увагу на вугільні регіони з метою їхньої належної трансформації». – Зазначив заступник міністра. І додав:

«Шахти є місцями праці для багатьох людей, тому нам потрібно належно підготуватися, щоб вони змогли знайти альтернативні робочі місця. Сподіваюся, що за рахунок проєкту GIZ профінансують фізичне закриття шахти «Львіввугілля» та створять нові робочі місця. Також коштом проєкту ми також повинні розв'язати екологічні питання роботи шахт та мінімізувати екологічні ризики. Нам важливо, щоб здобутий досвід на Львівщині був надалі використаний на територіях, які деокупують. Ми хочемо, щоб Львівщина стала хорошим прикладом реалізації такого проєкту, яким ми зможемо гордитися та використовувати здобутий досвід».


Максим Козицький наголосив на важливості реалізації проєкту.


«Цей проєкт розпочався не з закриття шахт, а з альтернативних варіантів розвитку мікрорегіону та його громад. Червоноградський край є районом з потужним потенціалом, який повинен розвиватися надалі. Вкрай важливо мати точки росту і трансформація дає такі можливості. Разом із трансформацією мікрорегіону нам потрібно трансформувати власні думки у цьому питанні. Наше завдання – об‘єднати людей, які хочуть розвивати свій район та громаду. Цей проєкт дає можливості для творення та впровадження можливостей та якісних змін, а наявні перешкоди ми подолаємо завдяки спільній кооперації», – сказав очільник Львівщини.


Еліз Віж’є розповіла про ряд викликів, з якими зіткнулися представники проєкту «Підтримка структурних змін у вугільних регіонах України».


«Ми дуже добре розуміємо умови в яких зараз перебуває Україна та веде боротьбу з ворогом. Наш проєкт наповнений викликами, з якими ми постійно стикаємося та намагаємося вирішити. Структурні зміни є дуже серйозним процесом, який зачіпає усі сфери певного регіону, зокрема економічні, енергетичні, соціальні та екологічні. Німецький уряд через GIZ не має змоги розв‘язати ці проблеми самотужки, тому ми заручаємося підтримкою наших українських партнерів для кращої координації дій. В контексті цього проєкту ми створили конкретний план дій, щоб дуже адресно перейти до його виконання. Закриття неприбуткових шахт є також нелегким процесом. Ми отримали мандат закриття двох неприбуткових шахт в Україні, знайшли підрядників-експертів та фахівців у цій сфері для проведення необхідних робіт. Але у нас є ряд викликів, зокрема прогалини між українським та європейським законодавствами. Для кращого впровадження цього проєкту необхідно внести ряд зміни в закони України. Другим викликом є наша комунікація, яка є досить чутливою, адже складно говорити з людьми про відмову від вугілля та перехід на альтернативні джерела енергії. Третім викликом є наша співпраця, яка через війну призупинилася, але ми знайшли нові шляхи для забезпечення кращої присутності на місці та передачі інформації. Я хочу запросити усіх до співпраці та єдності у реалізації цього проєкту», – резюмувала заступниця керівника проєкту.


Опісля зустрічі підписали угоду про співпрацю на розробку проєктно-кошторисної документації для індустріального парку площею майже 90 гектарів. Меморандум передбачає співфінансування Львівською ОВА та GIZ на території червоноградської міської територіальної громади проєкту з будівництва інженерно-транспортної інфраструктури індустріального парку «Червоноград». У перспективі розглядають також підведення від польського кордону до парку колії євростандарту з метою підвищення його конкурентоспроможні та покращення логістичних зв'язків.


ЛОВА

ЦІКАВО :
МИ В СОЦМЕРЕЖАХ


сторінка : Новини | Головна