ЗВЕРНИ УВАГУ


КУРС ВАЛЮТ

ОПИТУВАННЯ, ТЕСТИ


02.05.2019

Чи потрібний у Червонограді скейт-парк?


15.04.2018

Пройди легкий, цікавий та водночас з хитринкою тест з англійської мови.


17.03.2018

Давайте перевіримо, чи добре Ви знаєте породи собак? (Тест)


18.10.2017

Опитування: де у Червонограді найсмачніша піца?


26.04.2017

ТЕСТ: а Ви добре знаєте місцевий говір?

Більше опитувань →

Цікаві тести →


МИ У ФЕЙСБУЦІ

У в’язниці Таїланду 3 роки перебуває альпініст із Червонограда.

опубліковано : 08.02.2024Український альпініст та фотограф Георгій Сутурін із Львівської області понад 3 роки вважався мертвим. Однак виявилося, що він перебуває у в’язниці Таїланду і гадки не має, що відбувається в Україні. Друзі вже звернулися до Міністерства закордонних справ із проханням допомогти повернути Сутуріна додому.


Про місцезнаходження Георгія Сутуріна розповів піаніст гурту “Бі-2” Гліб Колядин в інтерв’ю для “Медуза”. Музиканти “Бі-2” нещодавно у повному складі опинилися у в’язниці для мігрантів у Бангкоку.


“У цій в’язниці для мігрантів досі сидить людина з України Георгій Сутурін. Вона сидить уже три роки. Людині 58 років, за минулі три роки вона втратила зв’язок зі своїм сином“, – повідомив Колядин. Він додав, що українець потрапив до в’язниці ще до пандемії й зовсім не в курсі того, що відбувається у світі та в Україні.


“Він дізнається про новини з уривків англомовних газет, які трапляються йому в руки раз на тиждень на прогулянці. Він не знає, що сталося з Бучею, він не знає, що сталося з Маріуполем. Він знає тільки, що у світі відбувається повна темрява Причому за словами людей, які потрапляють до цієї в’язниці, а головне, він не знає, чи живий його син чи ні та що з ним відбувається, він дуже хоче повернутися до себе на батьківщину, його щиро шкода, і йому дуже хочеться допомогти. У нашій камері не було жодної людини, яка б зробила щось жахливо жахливе або навіть очевидно погане”, – розповів музикант.


Саму в’язницю Колядин описує як “кілька днів пекла”. В одній камері сиділо 86 людей із різних країн – Малайзії, Китаю, Росії та України. Вони розповідали про жахливі умови, де на короткий час випускають у повітря лише раз на тиждень.


“Це не в’язниця, а місце для тимчасового утримання мігрантів. Люди, які там сидять, вважають, що це набагато гірше за в’язницю. Там абсолютно нелюдські, жахливі умови утримання, камера була закрита без вікон і без денного світла, в ній цілодобово горіли лампи“, – додав Колядин.


58-річний Георгій – родом із Червонограда Львівської області. У 80-х та 90-х активно займався альпінізмом, пройшов гори Кавказу та Паміру. Також він захоплювався фотографією і в його облікових записах у соцмережах багато знімків. Якийсь час Сутурін жив у Львові, потім у Києві. А у 2017-2018 роках переїхав до Таїланду разом із подругою. На його сторінках у соцмережах були фотографії з Таїланду, і друзі вважали, що в нього все гаразд.


Колега та друг Георгія розповів, що у грудні 2018 року йому повідомили про нібито смерть альпініста. Йому написала подруга Сутуріна, а потім видалила свій обліковий запис. Жодних подробиць про нього дізнатися не зміг.


“Тому фактично досі думав, що він мертвий. Але, як виявилося, ні, Гоша живий, він усі ці роки був у Таїланді в бангкокській в’язниці”, – повідомив Сергій Федірко.


У МЗС України повідомили, що інформація, що дипломати нібито кинули українця на свавілля долі у в’язниці Таїланду, не відповідає дійсності.


“МЗС України відомо про українського громадянина, який перебуває в міграційному закладі Таїланду. Українське посольство в Бангкоку займається його справою з перших днів його затримання через нелегальне перебування в Таїланді протягом двох років без паспортних документів. За цей час українські консули неодноразово відвідували, а також підтримували телефонний зв’язок із нашим громадянином, давали йому роз’яснення про законні шляхи повернення в Україну. За наявною інформацією, співвітчизник спочатку планував залишатися на території Таїланду”, – сказав речник МЗС Олег Ніколенко.


Також він додав, що зараз Георгій Сутурін виявив бажання повернутися додому в Україну.


“Посольство України оформлює йому необхідні українські проїзні документи, домовляється про оплату авіаквитка. З ініціативи дипломатів співвітчизник також пройшов медичний огляд, стан його здоров’я задовільний, він забезпечений одягом та предметами першої необхідності”, – розповів Ніколенко.


“Консульські установи мають надавати підтримку громадянам України! Це одна з їхніх функцій! Наш колега-альпініст із Львівщини Георгій Сутурін, котрий майже 6 років вважався зниклим безвісти, вже тривалий час перебуває у вʼязниці в Бангкоку. Незалежно від того на яких підставах він там перебуває і за що, він має отримувати належну підтримку від держави Україна. Просимо у чиїх це силах допомогти Георгієві найперше отримати таку підтримку”, – зазначив на своїй Facebook-сторянці директор проекту “Школу вільних і небайдужих” , спеціаліст із комунікацій Олесь Пограничний.


www.rbc.ua

ЦІКАВО :
МИ В СОЦМЕРЕЖАХ


сторінка : Новини | Головна