ОПИТУВАННЯ, ТЕСТИ
02.05.2019
Чи потрібний у Червонограді скейт-парк?
15.04.2018
Пройди легкий, цікавий та водночас з хитринкою тест з англійської мови.
17.03.2018
Давайте перевіримо, чи добре Ви знаєте породи собак? (Тест)
18.10.2017
Опитування: де у Червонограді найсмачніша піца?
26.04.2017
МИ У ФЕЙСБУЦІ
Що робити, коли починає падати зір.
опубліковано : 09.10.2024

Найбільше щастя для людини – добре чути та бачити, тобто відчувати цей світ на повну. Але інколи, особливо з віком, зір починає слабшати та кольори навколо тьмяніють, а звиклі фігури приймають розмиті риси. Що ж робити, якщо зір став підводити та слабшати? Чи існують методи підтримки та профілактики здорового зору? – На ці та інші питання ви знайдете відповіді в статті.
Профілактика та підтримка ослабленого зору
Щоб підтримати зір, якщо він почав слабшати, варто негайно розпочати «рятувальну операцію». Ось що до неї може входити:
- Регулярні огляди у офтальмолога. Навіть якщо ви не відчуваєте значних проблем із зором, регулярні візити до лікаря-офтальмолога допоможуть вчасно виявити захворювання, такі як глаукома, катаракта чи дегенерація сітківки. Саме рання діагностика є ключовою для збереження зору.
- Правильне освітлення. Для зменшення напруги очей важливо забезпечити належне освітлення під час читання, роботи за комп’ютером або виконання інших зорових завдань. Природне освітлення є найкращим, але у вечірній час користуйтеся лампами з м'яким, але достатньо яскравим світлом. Не забувайте й про правильне розташування лампи – найкраще, коли вона знаходиться ліворуч від вас.
- Вправи для очей. Для зняття втоми очей виконуйте регулярні вправи: через кожні 20 хвилин роботи за комп'ютером чи читання відводьте погляд у далечінь на 20 секунд. Також корисні вправи з рухами очей вліво-вправо, вгору-вниз для підтримки їх гнучкості. Сьогодні можна знайти навіть спеціальні сайти або додатки для смартфону, які будуть нагадувати вам зробити паузу та виконати нескладні вправи. В цій справі важлива регулярність – найкраще приділяти час цьому щодня.
- Збалансоване харчування та вітаміни. Для підтримки здоров'я очей важливо отримувати достатню кількість вітамінів та мінералів. Особливо корисні такі вітаміни для очей як A, C, E, а також Омега-3 жирні кислоти, які містяться в морській рибі, горіхах і зелених овочах. Вітамін A допомагає запобігти сухості очей і підтримує нічний зір, вітамін C захищає очі від окислювального стресу, а вітамін E допомагає боротися з віковими змінами. Також існують різноманітні добавки з рослинними компонентами, наприклад, чорницею.
- Захист від шкідливого випромінювання. Використовуйте сонцезахисні окуляри з УФ-фільтром для захисту очей від шкідливого ультрафіолетового випромінювання. Для роботи за комп’ютером обирайте окуляри з покриттям, що захищає від синього світла, яке може викликати втому та сухість очей. А ось дешеві пластикові окуляри оминайте – вони принесуть лише шкоду та не захистять ваші очі від випромінювання.
- Відмова від шкідливих звичок. Куріння та надмірне вживання алкоголю негативно впливають на здоров’я очей, прискорюючи процеси старіння сітківки та підвищуючи ризик виникнення захворювань.
Отже, врятувати зір та уповільнити розвиток патологій можна! Варто лише приділяти здоров’ю очей увагу, додавши до раціону вітаміни, виконуючи вправи та відвідуючи офтальмолога.
ЦІКАВО :
МИ В СОЦМЕРЕЖАХ