ЗВЕРНИ УВАГУ


КУРС ВАЛЮТ

ОПИТУВАННЯ, ТЕСТИ


02.05.2019

Чи потрібний у Червонограді скейт-парк?


15.04.2018

Пройди легкий, цікавий та водночас з хитринкою тест з англійської мови.


17.03.2018

Давайте перевіримо, чи добре Ви знаєте породи собак? (Тест)


18.10.2017

Опитування: де у Червонограді найсмачніша піца?


26.04.2017

ТЕСТ: а Ви добре знаєте місцевий говір?

Більше опитувань →

Цікаві тести →


МИ У ФЕЙСБУЦІ

У Шептицькому та Добротворі запрацювали нові станції моніторингу якості атмосферного повітря.

опубліковано : 29.05.2025



28 травня в рамках ініціативи «Справедлива трансформація вугільних регіонів та зелене відновлення енергетичного сектору України», що реалізується в Україні компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за підтримки Федерального міністерства економіки та енергетики Німеччини, Львівська обласна державна адміністрація отримала дві сучасні автоматизовані станції для моніторингу атмосферного повітря.

Одну зі станцій встановлено на території гімназії №3 у місті Шептицький, іншу – в селищі Добротвір. Вибір локацій обумовлений значним рівнем забруднення в цих населених пунктах. У Шептицькому джерелом шкідливих викидів є вугільні шахти, на які припадає 41,4% усіх викидів у районі та 15,3% у масштабах області. Добротвір у минулому мав потужну ТЕС, що спричиняла до 37% регіональних викидів.

Встановлення нових систем дозволить здійснювати постійний контроль за станом повітря, що, у свою чергу, сприятиме покращенню екологічної ситуації в регіоні.

Дані з вимірювань доступні за посиланням.

Перші кроки до системного моніторингу

Ці дві станції є першими подібними об'єктами в межах вугільного мікрорегіону Львівщини, де проблема забруднення стоїть особливо гостро. Вони доповнять наявну мережу з чотирьох індикативних станцій, розміщених у Бориславі, Стрию, Сокільниках та Рава-Руській територіальній громаді.

За словами в.о. директора департаменту екології та природних ресурсів Львівської ОДА Оксани Війтик, «встановлені системи є не лише сучасним обладнанням, а й важливим інструментом реалізації Плану дій зі справедливої трансформації. Вони сприятимуть покращенню якості життя громадян і забезпечать швидке реагування на зміни в екологічній ситуації».

Технічне забезпечення та функціональність

У межах проєкту закуплено як індикативну, так і референтну станції, програмне забезпечення та серверне обладнання. Постачанням техніки займалася австрійська компанія «mlu-recordum», а її українським партнером виступила компанія ТОВ «Екніс-Інжирінг».

Обладнання забезпечує автоматизований безперервний моніторинг ключових забруднюючих речовин у повітрі:

Крім цього, станції вимірюють основні метеорологічні параметри, серед яких:

Ці дані є критично важливими для об’єктивної оцінки екологічної ситуації та прийняття відповідних управлінських рішень.





ЦІКАВО :




МИ В СОЦМЕРЕЖАХ


сторінка : Новини | Головна